دانلود رایگان نرم افزار ایلاستریتور Illustrator

نرم افزار ایلاستریتور Illustrator

نرم افزار ایلاستریتور یکی از نرم افزار های شرکت ادوبی است. این نرم افزار جهت طراحی گرافیک برداری یا وکتور استفاده می شود. معمولاً از ایلوستریتور در کنار نرم افزار های دیگر ادوبی استفاده می شود. یعنی مثلاً جهت طراحی یک کاتالوگ، ابتدا کلیات آن در نرم افزار ایندیزاین طراحی شده و سپس لوگوها جانمایی می شود. در مرحله ی بعد جهت طراحی یا ویرایش لوگو ها از این نرم افزار استفاده می کنیم. اگر علاقمندید درباره این نرم افزار حرفه ای بیشتر بدانید مقاله ی ادوبی ایلاستریتر را در ویکیپدیا مطالعه کنید.

ایجاد و ویرایش فایل وکتور

فضای طراحی در ایلاستریتور، یک فضای برداری است. یعنی اشکالی که در آن ترسیم می شوند همگی از نوع وکتور هستند. البته قابلیت وارد کردن (Import) عکس های معمولی یا Raster نیز وجود دارد. از این نرم افزار می توان برای ترسیم نقشه های بسیار بزرگ، در مقیاس واقعی استفاده کرد. شما می توانید برای مشاهده ی فیلم های آموزشی ایلاستریتور اینجا (+) کلیک کنید. اما به طور خلاصه هرآنجه در این نرم افزار طراحی شود، از نوع وکتور است. همچنین شما می توانید فایل دریافتی از سایت ما را به راحتی در این نرم افزار استفاده کنید. فقط کافی است فایل ZIP را دریافت کنید. آنرا از حالت فشرده خارج کنید (Extract). و از بین فایل های نمایش داده شده، فایلی که پسوندش SVG است را به داخل اتوکد بکشید.

فضای کاری نرم افزار Adobe Illustrator
فضای کاری نرم افزار Adobe Illustrator

ویرایش فایل های سی ان سی و برش لیزری

همانطور که اشاره شد یکی از کاربردهای این نرم افزار ساخت و ویرایش فایل های وکتور است. از این فایل ها در امور مختلفی استفاده می شود. یکی از این حوزه ها دستگاه های سی ان سی (CNC) هستند. معمولاً در این دستگاه ها برای هدایت مجری نهایی -مثلاً همان مته- باید یک مسیر معرفی شود. بهترین پسوندی که می تواند مسیر حرکت را در خودش ذخیره کند، وکتور ها هستند. بنابراین با استفاده از اتوکد می توانید فایل های برش لیزری، برش پلاسما، فرز سی ان سی و … را ایجاد یا ویرایش نمایید.

دانلود رایگان نرم افزار ایلاستریتور Illustrator

شرکت سازنده‌ی این نرم افزار سالانه نسخه‌ی جدیدی به بازار عرضه می کند. این نسخه ها به نام سال ها عرضه می شوند. مثلاً نسخه‌ی ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ و … . شما می توانید برای دریافت این نرم افزار از لینک های زیر استفاده نمایید.