جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

هشت سایت رایگان ایرانی و خارجی دانلود تصاویر وکتور

در این مقاله ۸ سایت رایگان ایرانی و خارجی دانلود تصاویر وکتور را با توضیحات مفیدی معرفی کرده ایم. جهت انتخاب بهترین منبع دانلود رایگان عکس های وکتور این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید. فهرست این سایت ها عبارتند از:

  1. سایت فری پیک
  2. سایت فری دیزاین فایل
  3. تارنمای کد بلاک
  4. تارنمای دی ایکس اف دانلودز
  5. سایت مرجع دانلود تصاویر وکتور
  6. سایت برش آنلاین
  7. تارنمای پنته گروپ
  8. تارنمای ایران وکتور
هشت سایت رایگان ایرانی و خارجی دانلود تصاویر وکتور
هشت سایت رایگان ایرانی و خارجی دانلود تصاویر وکتور

فایل وکتور چیست؟

همانطور که می دانید تصاویر وکتور، فایل هایی هستند که ماهیت منحصر به فردی دارند. یک تصویر وکتور، درواقع نوعی فرمول ریاضی و روابط هندسی است. و این کاملا نقطه ی مقابل تصاویر معمولی که مثلا با گوشی تهیه می شوند می باشد. یک عکس وکتور در مقایسه با عکی پیکسلی یا رستر که معمولی است، حجم کمتری دارد. مهمترین ویژگی این نوع فایل ها قابلیت استفاده از آنها در ابعاد دلخواه است. در مقاله ی «عکس وکتور چیست؟» درمورد این نوع تصاویر توضیحات بیشتری ارائه کردیم. همچنین مطالعه ی مقاله ی ویکیپدیا با عنوان «گرافیک برداری» را نیز به شما بزرگواران توصیه می کنیم.

کمی درباره سایت های دانلود تصاویر وکتور

طراحان بسیار زیادی در دنیا، اقدام به تولید فایل های وکتور می کنند. در موارد متعددی این تصاویر برای آن طراح فقط یک بار مورد استفاده قرار می گیرد. اما در واقع آن فایل می تواند برای دیگران بسیار مفید باشد. لذا بنگاه های اینترنتی یا همان سایت هایی به وجود آمده اند که این فایل ها را در اختیار افراد دیگر قرار می دهد. برخی از این مراکز ارائه ی فایل، محصولاتشان را به فروش می رسانند. اما برخی دیگر محصولات را کاملا رایگان ارائه می کنند. در عین حال تارنما هایی نیز وجود دارد که برخی فایل ها را رایگان و برخی دیگر را در ازای دریافت مبالغی عرضه می کنند.

نحوه ی خرید از تارنما های پولی، معمولاً به دو شکل است. اول اینکه فایل را در ازای دریافت یک مبلغ مشخص می فروشند. و دوم اینکه مبلغی بابت عضویت می گیرند و سپس به شکل نامحدود می توان از آن ها فایل دریافت کرد.

نکته ی دیگری که درباره برخی سایت های ترکبی یعنی همان هایی که فایل هایشان هم پولی هستند و هم رایگان، محصولاتی را که کیفیت مناسب تری دارند را می فروشند ولی فایل های دم دستی و معمولی یا کم کیفیت را رایگان عرضه می کنند.

بد نیست نکته ای هم درباره تارنمای خودمان اشاره کنیم. مرجع دانلود تصاویر وکتور (VECDL.com) مشابه موارد ترکیبی، هم فایل های رایگان دارد و هم فایل های فروشی. در زمینه ی فایل های رایگان تلاش ما این بوده است که فایل های مذهبی ضمن برخورداری از کیفیت بسیار بالا، کاملاً رایگان عرضه شوند. اما باقی فایل ها، علی رغم اینکه کیفیت های فوق العاده ای دارند، با قیمت های بسیار نازل عرضه شوند. برای مشاهده ی عکس های وکتور رایگان اینجا کلیک کنید.

هشت سایت رایگان ایرانی و خارجی دانلود تصاویر وکتور

در ادامه ۸ تارنمای مناسب برای دریافت فایل های وکتور به صورت رایگان را خدمتتان معرفی می کنیم. لطفا بعد از مشاهده ی این سایت ها نظرتان در پایین همین پست نسبت به آن اعلام بفرمایید.

۱- سایت فری پیک ( Freepik.com )

این تارنما یکی از مراکز پرطرفدار برای دریافت فایل های وکتور به صورت رایگان است. البته دریافت رایگان فایل از آن در روز از نظر تعداد محدودیت دارد. اما با این وجود فایل های بسیار مفید و متعددی را در آن می توان پیدا کرد. برای مشاهده ی این سایت پرمخاطب روی تصویر زیر کلیک کنید. (اخیرا این سایت آیپی ایران را مسدود کرده است. لذا به فیلتر شکن نیاز خواهید داشت.)

هشت سایت رایگان ایرانی و خارجی دانلود تصاویر وکتور

۲- سایت فری دیزاین فایل ( FreeDesignFile.com )

یک سایت جذاب و کاربردی برای دریافت رایگان عکس وکتور. ظاهر کلی این تارنما به مورد قبلی یعنی فری پیک شباهت زیادی دارد. برای جستجوی فایل وکتور ابتدا از کنار بخش جستجو گزینه ی Vector را انتخاب نمایید. همچنین در منوی بالایی نیز گزینه ی Free Vector آمده است. برای ورود به این سایت روی تصویر زیر کلیک کنید.

هشت سایت رایگان ایرانی و خارجی دانلود تصاویر وکتور

۳- تارنمای کد بلاک ( Cad-Block.com )

این تارنما بیشتر فایل های مربوط به نرم افزار اتوکد را ارائه می کند. از آنجایی که فایل های این نرم افزار که با پسوند های DWG یا DXF شناخته می شوند، نوعی از فایل های وکتور محسوب می شوند، در فهرست ۸ سایت رایگان ایرانی و خارجی دانلود تصاویر وکتور آمده است. البته برخی از فایل های این سایت پولی هستند. برای مشاهده ی فایل های رایگان در قسمت جستجو عبارت Free را جستجو نمایید. اگر مایلید از این تارنما بازدید کنید روی تصویر زیر کلیک کنید.

هشت سایت رایگان ایرانی و خارجی دانلود تصاویر وکتور

۴- تارنمای دی ایکس اف دانلودز ( DxfDownloads.com )

یک مرکز جالب برای دانلود وکتور های جذاب و هیجان انگیز. بعد از اینکه وارد سایت شدید، متوجه می شوید که تمام فایل های آن رایگان است. بایک گشت و گذار ساده فایل دلخواهتان را پیدا و دریافت کنید. اگر می خواهید به این فایل ها دسترسی داشته باشید روی تصویر زیر کلیک کنید.

هشت سایت رایگان ایرانی و خارجی دانلود تصاویر وکتور

۵- سایت مرجع دانلود تصاویر وکتور ( VECDL.com )

یک تارنمای مفید با موضوعات متنوع برای علاقمندان به فایل های وکتور. در این تارنما می توانید به فایل های برش و حک لیزری و انواع مختلف فایل برای صنوف مختلف اعم از کاتر پلاتر استیکر، سی ان سی های صنعتی و صنایع چوب و فلز دسترسی داشته باشید. برای مشاهده ی این سایت روی تصویر زیر کلیک کنید.

هشت سایت رایگان ایرانی و خارجی دانلود تصاویر وکتور

۶- سایت برش آنلاین ( BoreshOnline.ir )

یک سایت فارسی که در زمینه ی ارائه ی فایل برش لیزری فعالیت دارد. در این تارنما می توانید موارد دیدنی و مفیدی را پیدا کنید. البته برخی محصولات آن فروشی هستند. اما با ورود به بخش فایل های رایگان بدون نیاز به پرداخت پول فایل مورد نظر را دریافت نمایید. برای ورود به این سایت اینجا کلیک کنید.

هشت سایت رایگان ایرانی و خارجی دانلود تصاویر وکتور

۷- تارنمای پنته گروپ ( GPante.com )

مطالب متعددی در این تارنما مشاهده خواهید کرد. محور عمده ی موضوعات، دستگاه های لیزر هستند. همچنین یکی از خدمات این سایت فروش فایل های طراحی وکتور می باشد. با مراجعه به این سایت، به فایل های وکتور رایگان هم دسترسی خواهید داشت. برای مشاهده ی این منبع فارسی فایل های وکتور روی تصویر زیر کلیک کنید.

هشت سایت رایگان ایرانی و خارجی دانلود تصاویر وکتور

۸ – تارنمای ایران وکتور ( IranVector.com )

این سایت علی رغم ظاهر ساده، دارای فایل های مفید متعددی می باشد. با ورود به این تارنما با تعداد زیادی از فایل های رایگان عکس وکتور مواجه می شوید. بعد از جستجوی عبارت مورد نیاز به فایل مدنظر دسترسی خواهید داشت. برای مشاهده ی این سایت روی تصویر زیر کلیک کنید.

هشت سایت رایگان ایرانی و خارجی دانلود تصاویر وکتور

 

سخن پایانی

تلاش کردم در این نوشته هشت منبع دانلود رایگان فایل وکتور را به شما عزیزان معرفی کنم. بدون شک این مقاله می تواند با نظرات سازنده ی شما مخاطبان گرامی ارتقاء یابد. لذا ما را از نظرات دلنشینتان بهره‌مند بگردانید.

هشت سایت رایگان ایرانی و خارجی دانلود تصاویر وکتور
در این مقاله 8 سایت رایگان ایرانی و خارجی دانلود تصاویر وکتور را با توضیحات مفیدی معرفی کرده ایم. جهت انتخاب بهترین منبع دانلود رایگان عکس های وکتور این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

فهرست مطالب

جدیدترین مطالب

0

سبد خرید شما

Quantity: 0 Items: 0
The Cart is Empty
No Product in the Cart!
۰ ریال
۰ ریال
ریال0.00